Belek Antalya Transfer
Bravo Tur & Transfer » Belek Antalya Transfer

Belek Antalya Transfer

Antalya Belek transfer ile Serik’in bir mahallesi olan Belek’e ulaşım kolaylığından faydalanabilirsiniz. Antalya merkezine sadece 40 metre uzaklıkta olan Belek, modern otelleri, harika kumsalları, alışveriş olanaklar, golf tesisleriyle her sene belirli sayıda bir turistin ilgisini çekmektedir. Bu kadar aktiviteyi küçük bir mahallenin içinde barındırdığından olsa gerek ilçe algısı yaratmaktadır. Belek toplamda iki köyden oluşmaktadır. Turistik anlamda som yıllardan inanılmaz bir yükseliş yaşamıştır ve bu ekonomisine katkı sağladıkça her sene bir tık ileriye gitmeye devam etmektedir.

Düz ve kıyı ovalarında halk tarım üzerine yoğunlaşmıştır. Tarım ile uğraşılan bu kesimlerde köy kahvaltılarını kafelerin içinde bulabilirsiniz. Ürünler ise organik ve lezzetli olmaktadır. Kadriye’de bulunan Saat Kulesi, oraya giden her ziyaretçinin görebileceği bir yerdedir. Belek küçük bir mahalle diye düşünenler oraya gittiklerinde görecekleri insan yapımı şelale karşısında düşündüklerinden utanabilir. Aynı zamanda tarihi eskilere dayanan bir cami de vardır. Belek transfer ile en uygun fiyatlarla Belek’i ziyaret edebilirsiniz.

Belek denildiğinde akla ilk gelen yer Dinler Bahçesi olacaktır. Üç farklı dinin ibadet alanlarının bir arada bulunduğu ve yüzyıllardır bu şekilde kalmaya devam ettiği Dinler Bahçesi, özgürce her gelene ibadet hakkı tanımaktadır. Görülmesi ve yaşanması gereken yerlerin en başında gelmektedir. Belek vip transfer ile Belek’e gelebilir ve Dinler Bahçesini görebilirsiniz. Belek sınırları içinde yer alan önemli bir diğer tarihi yapı ise Aspendos Tiyatrosu’dur. 2000 yıllık bir geçmişe sahiptir ve günümüzde hala yapı kendini korumaktadır. Kullanıma ve ziyaretçiye de açıktır. Dünya üzerinde en çok korunan ve özenle bakımı yapılan yerlerden Silyon Antik Kenti ise mimariye ilgisi olanların görmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Bizans yapılarının en güzel halini burada görebilirsiniz ve Koçhisar Tepesine kurulmuş olan bu antik kentin, diğer tüm antik kentlerden farklı olduğunu da geldiğinizde anlayacaksınız. Perge Antik Kenti’de bir diğer antik kentlerdendir. Helenistik dönemlerden bugüne kadar harika olan bu yapıyı görmeden gitmemelisiniz. Binlerce çeşit kuşun da yaşama ortamı olan temiz ve doğal Kurşunlu Şelalesi’ne gitmeden Belek’ten dönmemelisiniz. Heyecan ve merak uyandırıcı bir güzelliğe sahip olan Şelale her sene oldukça fazla ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?